Krzyz na ulicach

W ubiegły piątek z naszego Kościoła wyruszyła blisko stu osobowa grupa wiernych, aby modlić się i dać świadectwo swojej wiary na ulicach naszego miasta.

Piątkowa Droga Krzyżowa to nie tylko nasza prywatna refleksja i medytacja Męki i Śmierci Pana Jezusa, to także okazja do tego żeby przypomnieć drugiemu człowiekowi o tym, że Wielki Post jest szczególnym czasem danym nam po to abyśmy zastanowienia nad swoim życiem w perspektywie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. To także sposób na ewangelizację i dawanie świadectwa tyn, którzy tego potrzebują.

Pierwsza w tym roku Droga Krzyżowa rozpoczęła się w naszym kościele w którym znajdowały się 3 pierwsze stacje, a pozostałe znajdowały się w Rynku, przy katedrze, na placu Słowiańskim oraz przy kościele Mariackim. Całość odbyła się w malowniczym zimowym plenerze, przy intensywnie padającym śniegu i zimnych porywach wiatru, co jednak nie odstraszyło ani starszych ani młodszych.

Organizatorem Drogi krzyżowej była Maryjna Wspólnota Modlitewna wraz z opiekunem o. Pawłem.

[embedplusvideo height=”388″ width=”640″ standard=”http://www.youtube.com/v/hsr-tQ7Dai4?fs=1″ vars=”ytid=hsr-tQ7Dai4&width=640&height=388&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep8903″ /]

 

Więcej zdjęć w galerii.

Brak możliwości komentowania