Święty Mikołaj odwiedził dzieci z naszej Parafii

Już kolejny rok za nami, tak nam szybko mija czas… Wszystkie dzieci z naszej Parafii niecierpliwie odliczały dni na spotkanie ze świętym Mikołajem. Cierpliwość dzieci została nagrodzona. Z małym opóźnieniem – bo święty Mikołaj w tym czasie ma wiele pracy przybył do naszej franciszkańskiej świątyni w sobotę 16 grudnia br. grudnia ku uciesze i radości licznie zebranych dzieci oraz ich rodziców. Po przywitaniu się z Panem Jezusem przyszedł więc czas na przywitanie dostojnego gościa. Wcześniej trzeba było się upewnić czy przypadkiem przyjdzie na czas. Korzystając ze specjalnego telefonu oraz zastrzeżonego numeru O. Piotr zadzwonił do nieba z zapytaniem czy święty Mikołaj udał się w drogę. Po zapewnieniu, że tak, że już jest cierpliwie czekaliśmy na wejście oczekiwanego Gościa. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie długo czekać. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Mikołaj wiedział, że czeka na Niego dużo, dużo dzieci. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu lub szkole i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci, do których chciał się jeszcze udać bo nazbierało się trochę zaległości. Dzieci długo będą wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają w geście serdecznego powitania.

red.

Brak możliwości komentowania